Ostes tooteid vähemalt 39€ eest on transport TASUTA! 

POWERbreathe Medic inspiratory Muscle Trainer - hingamisteede teraapiavahend

POWERbreathe hingamise abivahend muudab hingamislihased tugevamaks ning vähendab õhupuudust, mis tekib füüsilise aktiivsusega seoses.

Vastupidavustreening tase - kerge.

39,00 €
Laos
Tootekood
PB1000

Seade sobib nii aktiivsetele sportlastele, kui ka respiratoorsete haiguste põdejatele (astma, krooniline obstruktiivne kopsuhaigus).

See koormustreening sarnaneb jõutõstmisega ja selle kerge vastupanuvõimega seadme puhul pakub koormustase (tõstetud raskus) alates 10 cmH2O kuni 90 cmH2O.

POWERbreathe seade tugevdab hingamislihaseid, sundides lihaseid intensiivsemalt tööle. Põhimõte sama nagu iga teise lihasgrupi treenimine – tõstes koormusi, lihasjõudlus paraneb. Seadmega harjutades tajute, et sissehingamisel töötavad hingamislihased intensiivsemalt tänu vastupanule. Väljahingamine toimub ilma takistuseta, hingamislihased lõõgastuvad, õhk väljutatakse normaalselt.

Laboratoorselt tõestatud POWERbreathe soovituslik treeningtsükkel 30 hingamisega 2 korda päevas võtab aega vaid paar minutit. Lugege hoolikalt kasutusjuhendit ja võtke aega harjutuste tegemiseks, nii saavutate oodatavad tulemused POWERbreathe seadmega treenides.

Pidage meeles, et taastumine on treeningprotsessi oluline osa ja teie hingamislihased vajavad treeningute vahel puhkamiseks ja kohanemiseks aega, seega on meie soovitus 6 tundi.

Pakendi sisu:

Osad: POWERbreathe seade, huulik, otsaklapp, ninaklamber, puhastustabletid, kasutusjuhend ja DVD.

Lisainformatsioon
Bränd POWERbreathe
Maht 1tk

POWERbreathe seadme seadistamine tööks

 1. Eemaldage POWERbreathe seade, käepide ja ninaklamber pakendist. Hoidke seadet püsti, harjutage treeningkoormuse taseme seadistamist. Keerates koormuse reguleerimise nuppu kellaosuti liikumise suunas lisate koormust, vastupidises suunas vähendate koormust. Jälgige, et nummerdatud skaala jääb külje peale, siis on hea kontrollida lisatavat koormusastet. Jälgige tähelepanelikult, et lõpptaseme koormuse keeramisel (tase nr. 9) ei toimuks ülekeeramist, see võib seadet kahjustada.
 2. Keerake koormuse doseerimise nupust (kellaosuti liikumise suunas) raskusaste nr. 1. Jälgige, et koormuse doseerimise nupu tipp on kohakuti alumise servaga (nagu näidatud joonisel nr. 2).
 3. Käepideme paigaldamine: lükake käepide seadme külge, nii, et see kataks skaalat ja koormuse reguleerimise nuppu. Enne hingamisharjutuste sooritamist veenduge, et käepideme kate on kindlalt paigas.
 4. Asetage POWERbreathe huulik korralikult suhu. Istuge või seiske sirgelt, proovige olla maksimaalselt lõdvestunud. Jälgige, et huuled oleks tihedalt ümber huuliku.
 5. Hingake sügavalt välja, siis tehke kiire, jõuline sissehingamine läbi suu. Hingake sisse maksimaalselt hulk õhku nii kiiresti, kui suudate. Sissehingamisel sirutage selg, et rindkere saaks vabalt liikuda.
 6. Järgnevalt hingake kõik õhk passiivselt läbi suu välja, lõdvestage õlavööde ja rinnalihased. Tehke peale hingamistsüklit hetkeline paus. Jätkake harjutusi nii kaua, kui suudate. NB! Harjutamine ei tohi panna hingeldama, kui tunnete peapööritust, võtke tempot maha ja tehke pikem paus peale väljahingamist.

Ninaklambri kasutamine

Asetage klamber korralikult ninale. Jätkake harjutusi hingates jõuliselt sisse ainult läbi suu, väljahingamine ikka passiivne (aeglane ja lõplik). Ninaklambri kasutamine ei ole tingimata vajalik, see lihtsustab suukaudset sissehingamist.

Adekvaatse treeningkoormuse leidmine

 Proovige teha 30 sissehingamist tasemel nr 1. Esialgu võib tunduda  30 hingamisharjutuse tegemine suhteliselt raske, kuid aja möödudes treenituse tase tõuseb.

 • Tehes 30 hingamisharjutust ja see tundub liiga lihtne, seadistage koormustase raskemale tasemele.
 • Leidke endale järk-järgult raskust lisades õige koormusaste. Õige treeniv tase on see, kus jõuate ära teha 30 hingamist, ilma et see oleks liialt kerge või raske.
 • Leidnud optimaalse raskustaseme, tehke hingamisharjutusi 2 korda päevas (hommikul ja õhtul), korraga 30 hingamist.
 • Aja möödudes märkate, et 30 hingamisharjutuse tegemine muutub liialt lihtsaks, treeniva mõju tagamiseks keerake koormustaseme reguleerimise nupp järgmisele tasemele.

 4-6 nädala möödudes on Teie hingamislihaste töö oluliselt paranenud, õhupuudus füüsilise koormuse ajal vähenenud. Edasi võite oma POWERbreathe seadet kasutada ülepäeviti, et hingamislihaste treenituse taset hoida.

POWERbreathe soojendus enne seadmega treenimist

 Uuringud on näidanud, et treeningule eelnev soojendus väldib hingelduse teket harjutuste käigus.

 Soojendustsükli tegemiseks sobiliku koormuse leidmiseks eemalda seadmelt käepide, et näha oma hetke treeningkoormust. Soojenduseks soovitame valida oma treeningkoormusest umbes 80%. Juhised optimaalse soojenduskoormuse valimiseks leiad allolevast tabelist:

seatud

ideaalne

treening-koormus

soojendus-koormus

tase 9

tase 7

tase 8

tase 6

tase 7

  tase 5.5

tase 6

  tase 4.5

tase 5

tase 4

tase 4

tase 3

tase 3

tase 2

tase 2

  tase 1.5

tase 1

tase 1

 

Leidnud sobiliku soojendus-koormuse, sooritage 2 kordust 30 hingamisega, puhates 2 minutit kahe soorituse vahel. Hingake sügavalt, jõuliselt sisse ja rahulikult lõpuni välja.

 Hooldus

POWERbreathe seade on disainitud võimalikult vastupidavaks. Lihtsa ja regulaarse  hooldusega püsib Teie POWERbreathe seade töökorras palju aastaid. Palun pidage kinni järgmistest soovitustest:

 • Ärge keerake üle koormustaseme reguleerimise nuppu, see võib kahjustada seadme mehhanisme: maksimaalne tase on saavutatud, kui nool on kohakuti nr. 9-ga.
 • Ärge keerake koormustaseme reguleerimise nuppu madalamale, kui tase 1, see võib kahjustada seadme mehhanisme.
 • Ärge eemaldage seadme otsaklappi, nii väldite seal sees oleva ühesuunalise klapi lahti tulemist.
 • Palun hoidke oma POWERbreathe seadet puhtas ja hügieenilises ümbrises (soovitavalt kinnises). Olge veendunud, et enne hoiustamist on seade kuiv.

Puhastamine, steriliseerimine

Kasutamise käigus võib seade kokku saada süljega ja teiste hingamisteede sekreetidega, soovitame regulaarset puhastamist, et tagada toote hügieenilisus ja veatu töötamine.

Paar korda nädalas leotage oma POWERbreathe seadet umbes 10 minutit soojas vees, loputage sooja jooksva vee all, pöörates erilist tähelepanu huulikule. Raputage üleliigne vesi ära, kuivatage pehme riidega ja jätke puhtale rätikule kuivama. NB! Kord nädalas kasuta leotamisel spetsiaalseid steriliseerimistablette (saadaval eraldi).

Tehnilised andmed

Huuliku materjal: PVC

Klapi materjal: silikoonkumm

O-rõnga materjal: ntriilkumm

Vedru: roostevaba teras

Jõumehhanism: tugevdatud nailon 66

Lukuga säilituskott: PVC

Käepideme kate, põhikorpus, alumine üksus, otsaklapp, koormuse reguleerija, ninaklamber: polüpropüleen

Copyright © DEPILÉ OÜ